Znamy wyniki XVII edycji wojewódzkiego konkursu literackiego  „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” , którego celem było  m.in. wskazanie dzieciom i młodzieży twórczości o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa narodowego, a także  kształtowanie u uczniów uczuć patriotycznych oraz przypomnienie chlubnych kart historii w powieściach H. Sienkiewicza.

W kategorii uczniów klas VII-VIII tytuł laureata otrzymała  uczennica naszej szkoły Julia Magoń. Julka  w swojej pracy literackiej odwołując się do „Latarnika” podjęła się uzasadnienia słów Homera, że los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień. Milena Trojanowska uzyskała tytuł finalistki pisząc opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranego utworu Henryka Sienkiewicza.

W kategorii „prezentacja multimedialna” tytuł laureata otrzymał Jakub Motyka z klasy V, natomiast tytuł finalisty Dawid Raba z klasy VII. Uczniowie wykonali prezentację multimedialną pt. „Sienkiewicz nieznany- ciekawostki z biografii pisarza.

Uczniowie będą uprawnieni do otrzymania odpowiedniego wpisu na świadectwie szkolnym i dodatkowych punktów w ramach rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Serdecznie gratulujemy!

By admin