Dnia 25.11.2022r. przedszkolaki grupy złótej uczestniczyły w wycieczce do młyna i piekarni „Bamal” w Pełnatyczach. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły młyn, w którym dowiedziały na czym polega praca młynarza i jak powstaje mąka. Poznały również kilka rodzajów mąki. Dużą atrakcją cieszyła się ogromna waga, na której chętne dzieci mogły się zważyć.

Kolejnym elementem wizyty było zwiedzanie piekarni. Pod opieką pracowników piekarni dzieci przeszły przez wszystkie pomieszczenia zakładu obserwując piekarzy i cukierników w pracy. Poznały przeznaczenie maszyn, widziały jak wygląda produkcja chleba oraz mogły uczestniczyć w przygotowywaniu ciasteczek.

Cudowny zapach i aromat pieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zajadały świeżo pokrojony chleb, którym częstowały panie na krojowni.

Na koniec przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie i autobusem szkolnym udały się do przedszkola z pysznymi drożdżówkami i ciasteczkami, którymi zostały obdarowane.

Wszystkie dzieci wraz z paniami serdecznie dziękują pracownikom firmy „Bamal”  za cudowną atmosferę i ciepłe przyjęcie.

By admin