Wiersze z książki Łukasza Dębskiego Wierszownik z podróży dookoła świata (kufer Biblioteka Przedszkolaka)dla dzieci z0b i wychowawczyni, posłużyły do zwiedzania odległych zakątków naszej planety. Wykorzystane w niej fotografie, mapy i pocztówki z własnej podróży Anny Kaszuby- Dębskiej, pomogły przyswoić wiedzę o codziennym życiu ich mieszkańców. Przeczytane wiersze były pretekstem do rozmowy o dalekich podróżach, tak uwielbianych przez dzieci. Co wyraziły podczas warsztatów plastycznych 7 października.        

11 października w ramach projektu, dzieci odbyły warsztaty bibliotekarskie w szkolnej bibliotece. Pan Robert Gołąb zapoznał zwiedzających z bogatym księgozbiorem oraz sposobem zapisania i korzystania z biblioteki. Wychowankowie mogli zobaczyć największą i najcięższą książkę, a także książki, z których można korzystać tylko na miejscu. Poznali alfabet braille’a dla dzieci niewidzących i książki dla nich. Oglądali wybrane książki dla dzieci, bogato ilustrowane, odgadywali ich tytuły. Następnie pan Robert, przeczytał im książkę, pt.: Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwimaze zbioru Biblioteka Przedszkolaka.To wiersz fantastycznie zilustrowany przez Bohdana Butenko, przedstawiający historię niewielkiego dżentelmena, który wyrusza na wyprawę życia, by spotkać największe zwierzę na świecie i tym samym spełnić swoje marzenie. Resztę, zafascynowane dzieci dorysowały same w pracy plastycznej. Kolejne spotkanie z ciekawą książką poprowadziła nasza szkolna pedagog pani Monika Kmiecik 21 października. Opowieści z Doliny Muminków na podstawie opowiadańTove Jansson,pozwoliły przedszkolakom na odkrycie świata Muminków. Teksty, wsparte barwnymi ilustracjami, były pretekstem do rozmowy o różnych cechach osobowości, o naszych wadach i zaletach; do zabawy „Jaką postacią z Muminków jesteś? Nie zabrakło wspaniałych prac plastycznych. Zapraszamy na fotorelację.

By admin