Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca uczniowie Szkoły Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę.

Tego dnia uczniowie rozpoczęli zajęcia od przygotowania Marzanny. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami z beretem na głowie Marzanna -Hanna wraz z dziećmi wyruszyła ze szkoły na boisko szkolne. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami:

„Marzanno Hannno, Ty zimowa Panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

Ze względów ekologicznych nasza Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona na boisku szkolnym.

Wszyscy mają nadzieję, że wiosna zechce do nas zawitać nie tylko kalendarzowo, ale również w postaci ciepłych słonecznych dni. Każdy spragniony jest już promieni słonecznych  i zieleni w tle. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha próśb dzieci i zostanie z nami na dobre.

Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.

Danuta Podolak

By admin