Grupa projektowa programu Youngster brała udział w świątecznym  konkursie Youngster Chef, organizowanym w ramach projektu. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej grupy otrzymali wyróżnienie.

Jury przyznało  pierwszą nagrodę oraz dwa wyróżnienia dla prac konkursowych, które zostały najwyżej ocenione, jako najbardziej kreatywne, biorąc pod uwagę walor artystyczny i edukacyjny pracy.

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego  filmu video, na którym grupa zaprezentowała, w jaki sposób przyrządza tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy  wybranego przez siebie kraju anglosaskiego. Film przedstawia skrócony proces przyrządzania wybranej przez grupę potrawy wraz z jej charakterystyką oraz sposobie przygotowania tj. jakie są niezbędne składniki, jak wygląda proces przygotowania itp..  Jednym z kryteriów oceny pracy była poprawna wymowa, złożoność oraz ilość użytych zwrotów w języku angielskim.

Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej grupy. Jest to już drugi konkurs organizowany w tym projekcie, w którym nasi uczniowie zostają nagrodzeni.

Filmik dostępny na stronie Facebook naszej szkoły

 Opiekun grupy: Joanna Górska

By admin