W dniu dzisiejszym uczeń naszej szkoły Gabriel Kwaśniak wziął udział w VI Wojewódzkim Konkursie Recytacji Poezji Adama Mickiewicza pod hasłem „Czucie i wiara silniej mówią do mnie, niż mędrca szkiełko i oko”. Celem Konkursu było min. rozwijanie zainteresowania twórczością Adama Mickiewicza, rozbudzenie wrażliwości na piękno polskiej literatury, przybliżenie młodzieży idei i wartości głoszonych przez polskich romantyków, jak też motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy.

            Gabryś wyrecytował ok. 100 wersów „Pana Tadeusza” (fragm. Księgi XII- „Koncert Jankiela”), które uatrakcyjnił własną oprawą muzyczną. Komisja Konkursowa  za tak wspaniałą prezentację jednogłośnie przyznała  Gabrysiowi I miejsce.

            Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle, a Patronat nad Konkursem sprawował Podkarpacki Kurator Oświaty.

Film z występu

By admin