W tym półroczu kl. Ib wzięła udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych  „Kubusiowi Przyjaciele Natury” poświęconym tematyce ekologicznej, organizowanym przez markę Kubuś.

Jego celem była proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. W jego ramach klasa wzięła udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczniowie uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa, poznawali świat przyrody oraz korzyści płynące z ruchu. Poprzez realizowane zadania rozwijały kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajały wiedzę podczas zabawy. Dzięki zadaniom związanym z tropieniem zmian klimatycznych, ekonawykami, mądrymi zakupami i życiem zgodnie z naturą, tropieniem roślin i zwierząt, odnawialnych źródeł energii, oraz zapylaczy, nabyły prawo do tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury”. Gratulujemy!

By admin