Pod takim hasłem nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie” odbyło się 5 czerwca 2024r. uroczyste podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole. Rozpoczęliśmy je od przeczytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którego podjął się pan dyrektor Krzysztof Majkowski. Następnie pan dyrektor Jan Szajny przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Chrząszcz”, a kolejne utwory, takie jak np. „Żuk” , „Żaba”, „Mrówka”, czy „Stefek Burczymucha” zaprezentowali p. Justyna Jamroży, p. Anna Piecuch, p. Robert Gołąb i ks. Artur Dyrda. Wszyscy pięknie przeczytali wiersze, więc zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedszkolaki i uczniowie z zachwytem słuchali czytanych tekstów. Czytanie zostało zorganizowaliśmy też w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, który realizujemy w naszej szkole. Akcji towarzyszyło wiele konkursów, dlatego wszyscy otrzymali upominki lub nagrody.

By admin