22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Rączynie odbyła się Majówka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej, której przewodniczył abp Adam Szal metropolita przemyski. Z licznie zgromadzonymi  delegacjami szkół (w osobach dyrektorów i nauczycieli), którym patronuje św. Jan Paweł II obecni byli także: Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga, Radni Gminy i Powiatu, Dyrektorzy Szkół z terenu Miasta i Gminy Kańczuga, przedstawiciele instytucji kulturalno-oświatowych, nauczyciele  emeryci, rodzice i uczniowie.

Majówki łączą Rodzinę Szkół św. Jana Pawła II i pozwalają budować żywy pomnik modlitwą, świadectwem i byciem we wspólnocie. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły w Rączynie. Następnie udaliśmy się do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe, podczas którego ks. Arcybiskup Adam Szal przypomniał, jak wielkie znaczenie  w życiu św. Jana Pawła II miało zawołanie „Totus Tuus” oraz jego zawierzenie i oddanie Maryi, od której mamy się uczyć zasłuchania w Słowo Boże. Ostatnim akcentem było spotkanie przy stole na pysznym obiedzie. Naszą szkołę reprezentowali p. dyrektor Krzysztof Majkowski – przewodniczący Społecznej Rady Rodziny Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej, p. dyrektor Jan Szajny , p. Bata Prymon i s. Dorota Tucka.

By admin