18 maja 2024 r. uczestnicy projektu edukacyjnego ” Na tropie przeszłości” wystąpili w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu podczas Nocy Muzeów. Uczestnicy projektu – uczniowie klas 5a i 7a tropili ślady kultury ziemiańskiej w Zarzeczu, uczestniczyli w lekcjach muzealnych, wycieczce do Puław i Kozłówki, nauczyli się tańców narodowych, które w XIX wieku były tańcami salonowymi i były tańczone także w sali balowej hrabiów Morskich i Dzieduszyckich. Tego majowego wieczoru na parkiecie znów zawirowały pary w rytm poloneza i mazura. Podczas przyjęć i wieczorków towarzyskich w Pokoju Słonecznikowym hrabiny Magdaleny Morskiej grywano spektakle teatralne i tzw. żywe scenki. W nawiązaniu do tej tradycji uczniowie klasy 5a zaprezentowali fragment “Zemsty” Aleksandra Fredry. W roli Cześnika wystąpił Borys Leśniak, w roli Dyndalskiego – Aleksander Przybylski.
Uczniów przygotowała p. Monika Stępień.

By admin