Bezpieczni i sprawni na drodze- Powiatowy Turniej BRD.

adrogaDziewiątego kwietnia 2019r Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w zarzeczu gościł uczestników powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Turniej odbywał się w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. Rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych ogółem 38 zawodników reprezentujących 11 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów. Otwarcia imprezy dokonał - asp. szt. Marek Zygmunt, Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, obecni byli również inni znamienici goście.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, umiejętnościami z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz mistrzowskim opanowaniem jazdy na rowerze. Tor przeszkód, na którym sprawdzano umiejętności zawodników, był bardzo wymagający, liczyły się więc tu także mocne nerwy. Czwartym elementem do pokonania przez uczestników turnieju była miasteczko ruchu drogowego.

Ostatecznie w kategorii wiekowej 10-12 latków zwyciężyły drużynowo:

– I miejsce – Szkoła Podstawowa z Gniewczyny Łańcuckiej,

– II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Zarzeczu, w składzie:

Karolina Futoma, Aleksandra Pawlak, Dawid Bieniasz i Alan Jamroży

– III miejsce – Szkoła Podstawowa z Grzęski.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat zwyciężyły:

– I miejsce – Drużyna z Gniewczyny Łańcuckiej,

– II miejsce – Drużyna z Gaci,

– III miejsce – Drużyna z Grzęski.

Drużyna z Zarzecza w składzie Paulina Mazur, Kinga Michalak i Franciszek Rzeszutek zajęli 4 miejsce ustępując podium jedynie 1 punktem.

Indywidualnie:

– II miejsce –Franciszek Rzeszutek – PG w Zarzeczu,

Puchary i upominki zwycięzcom turnieju wręczyli organizatorzy i sponsorzy, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu, gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu. Przed drużynami zwycięskimi stoi teraz trudniejsze zadanie wykazania się wiedzą i umiejętnościami na szczeblu wojewódzkim.

Nad organizacją turnieju czuwał WYDZIAŁ PREWENCJI I RUCHU DROGOWEGO w Przeworsku, a także z ramienia gospodarzy GOSiR w Zarzeczu Pan Piotr Iwanko.