Sukcesy naszych uczniów

Pierwsze miejsce Zespołu Śpiewaczego na przeglądzie „Festyn pod platanem”

 

9 czerwca 2013 r. odbył się XV, jubileuszowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Festyn pod platanem” zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu i Centrum Kultury w Zarzeczu.

 W przeglądzie wzięły udział wszystkie działające na terenie dawnego województwa przemyskiego zespoły śpiewacze, w tym Zespół Śpiewaczy przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu. W tym roku tematyka obejmowała pieśni Maryjne i weselne.

Nasze śpiewaczki, tj. Emilia Krukar, Monika Machaj, Natalia Malinowska, Anna Mucha, Klaudia Nawolska, Gabriela Obłoza, Magdalena Szczepańska wykonały pieśni: „Do Ciebie, Matko, szafarko łask” (tradycyjna pieśń śpiewana m.in. w czasie nabożeństw majowych) oraz „A weź mnie, Jasieńku, za żonę” (pieśń pozyskana od pani Władysławy Hady – śpiewaczki z Kisielowa).

Dziewczęta bardzo podobały się publiczności oraz jury, które przyznało im pierwsze miejsce w kategorii „zespoły młodzieżowe”. Jest to kolejny sukces młodych śpiewaczek.

 

 

 „Mistrz Ortografii”

 

7 maja 2013r., uczniowie szkoły podstawowej w składzie: Magdalena Depciuch VI a, Bartłomiej Mielniczek VI b, Kamila Szczepańska V a,  Łukasz Warchoł V b, Julia Hejnosz IV a i  Paulina Stęc IV b uczestniczyli w VIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas IV- VI, „Mistrz Ortografii”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku. Uczniowie ci zostali wyłonieni spośród wszystkich uczniów klas IV-VI podczas eliminacji szkolnych, które przeprowadziły p. Monika Stępień, p. Małgorzata Różańska i p. Beata Klisz.

W konkursie brało udział 50 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu przeworskiego i przeprowadzony został oddzielnie dla trzech grup wiekowych.

Zadania konkursowe składały się z 3 części:

- pisanie  ze słuchu tekstu ciągłego,

-uzupełnianka ortograficzna,

-zapisywanie ze słuchu związków wyrazowych, z którymi uczniowie mieli najwięcej problemów.

W każdej grupie wiekowej wyłoniono trzech zwycięzców i wyróżniono dwie  osoby.

Spośród sześciorga uczniów reprezentujących naszą szkołę zwycięzcą w kategorii klas V został Łukasz Warchoł V b i otrzymał tytuł „Mistrza Ortografii”, a Kamila Szczepańska V a wyróżnienie, w nagrodę dostali piękne albumy i słowniki, które ufundowała Burmistrz Miasta Przeworska, która konkurs objęła Honorowym Patronatem.

Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od wydawnictwa Operon  oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrz Ortografii

JUŻ PO RAZ DZIEWIĄTY – PODKARPACKI KONKURS MITOLOGICZNY!

 

Po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Zarzeczu odbył się Podkarpacki Konkurs Mitologiczny „Po nitce do kłębka”. Jest on adresowany do uczniów szkół noszących imię Jana Pawła II. Jego głównym celem jest współpraca i  integrowanie uczniów i nauczycieli. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie pięciu szkół: z Rzeszowa, Łańcuta, Świebodnej, Orzechowiec i Zarzecza. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach, pierwszy etap to test. Na tym etapie uczniowie pracowali indywidualnie rozwiązując przygotowany przez organizatorów test, w którym mogli wykazać się swoją wiedzą z zakresu mitologii greckiej. Drugi etap to zmagania drużynowe. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w sześciu konkurencjach, w których również musieli wykazać się znajomością mitologii i historii starożytnej Grecji i Rzymu. Tegorocznym laureatem konkursu została drużyna z Orzechowiec, drugie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rzeszowie, na trzecim zaś uczniowie z Łańcuta. Uczestnicy konkursu mieli również możliwość zwiedzenia parku i zabytkowego Pałacu Dzieduszyckim, w którym obecnie swoją siedzibę ma muzeum. Nagrody dla uczestników zostały zakupione dzięki sponsorom. Tegoroczną edycję wsparli finansowo Wójt Gminy Zarzecze, Rada Rodziców oraz zakład produkcyjny GPiR w Zarzeczu. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

Dwa pierwsze miejsca i wyróżnienie dla Uczennic z naszej szkoły

dwapierwsze

 

W kolejnej edycji konkursu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Przeworsku pod hasłem: „MIEJSCE POWIATU PRZEWORSKIEGO W KRAJU I EUROPIE NA PRZESTRZENI DZIEJÓW”

A mianowicie:

I MIEJSCE w kategorii prace plastyczne otrzymała ucz. Kl. IIId PAULINA WIĘCEK,

I MIEJSCE w kategorii film otrzymała uczennica kl. IIId ALEKSANDRA GUJDA,

Oraz WYRÓZNIENIE w kategorii praca pisemna przypadła dla uczennicy kl. IIIb PAULINA ŁANDA.

Celem konkursu było:

  1. Rozbudzanie zainteresowań historią regionalną.
  2. Przybliżanie uczniom problematyki udziału mieszkańców naszego Powiatu
    w wydarzeniach ogólnokrajowych i europejskich na przestrzeni dziejów.
  3. Rozbudzanie poczucia dumy z osiągnięć mieszkańców miast i gmin Powiatu Przeworskiego.
  4. Integrowanie różnych edukacji wokół problemu.

Dnia 30.04.2013r. w Sali narad odbyło się uroczyste wręczenie nagród, uczennice otrzymały okazjonalne statuetki oraz nagrody książkowe w formie przepięknie ilustrowanych wydawnictw albumowych. Uczennice przygotowywała p. Grażyna Rzeszutek, natomiast opiekę podczas wręczenia nagród sprawowała p. Anna Piecuch za co jej szczególnie dziękujemy.

Uczennicom gratulujemy z nadzieją że w dalszej swojej edukacji wykorzystają wiedzę, umiejętności i wiadomości zdobyte podczas nauki w gimnazjum.

 

Grażyna Rzeszutek

 


 Finalistka konkursów przedmiotowych

          Paulina Więcek uczennica klasy IIId została finalistką dwóch konkursów przedmiotowych: z języka polskiego, do którego przygotowywała ją pani Emilia Pelc i z języka angielskiego przygotowywana przez panią Annę Wygnaniec. Paulinie bardzo gratulujemy sukcesów.

Konkurs przedmiotowy z historii

            Michał Mazur z klasy VI a zakwalifikował się do III etapu kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z historii. W II etapie znalazł się w grupie uczniów z największą liczbą punktów. Kolejny etap odbędzie się 19 stycznia 2013 r. Trzymamy za niego kciuki!

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza”

Michał Mazur w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza” uzyskał największa liczbę punktów spośród 41 uczestników konkursu ze szkół podstawowych i zakwalifikował się do III etapu-wojewódzkiego, który odbędzie się 20 marca 2013 roku. Michał do konkursów historycznych przygotowuje się pod kierunkiem Beaty Klisz.

 

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST

 

W styczniu bieżącego roku nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu MEDITEST. Uczestniczyli w nim także uczniowie naszej szkoły w kategorii Junior (klasy 1 – 3 gimnazjum). Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy III b, Oliwia Zygmunt, która zajęła 18 miejsce w kraju. Test przeprowadzony był pod koniec ubiegłego roku. Składał się z 30 pytań dotyczących przede wszystkim znajomości budowy i funkcjonowania organizmu człowieka, zasad zdrowego żywienia oraz udzielania pomocy przedmedycznej. Jest to kolejny konkurs o tematyce prozdrowotnej przeprowadzony w naszej szkole, która zaangażowana jest również w program popularyzujący prowadzenie zdrowego stylu życia „Trzymaj Formę”.                  

 

                           "Bezpieczne wakacje"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.
Tematyka związana z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Był on adresow any do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek letniego wypoczynku. W najstarszej kategorii wiekowej od 13-15 lat PIERWSZE MIEJSCE zajęła NASZA UCZENNICA Paulina Więcek , DRUGIE w tej samej kategorii wiekowej uczeń Arek Machaj- oboje z klasy IIID Gimnazjum. W dniu 29 listopada 2012r odbyło się uroczyste spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku, podczas którego zostały wręczone uczniom atrakcyjne i piękne wydawnictwa albumowe oraz pamiątkowe statuetki. Praca konkursowa Pauliny Więcek została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego tam również zajęła I MIEJSCE. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w dniu 03.12.2012r. Opiekę merytoryczną podczas konkursu sprawowała p. Grażyna Rzeszutek, która otrzymała dyplomy w podziękowaniu za pracę.

 

Laureaci konkursu plastycznego „Wolni od dymu” oraz konkursu „ Dbamy o nasze ciało, by formę zawsze trzymało”

W środę, 28 listopada 2012r., w budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Wolni od dymu”. Wśród nich jest uczennica III kl. Gimnazjum w Zespole Szkół w Zarzeczu, Paulina Więcek, która zajęła 4 miejsce w województwie na 328 zgłoszonych prac. W tym samym dniu został także podsumowany wojewódzki konkurs plastyczny pt. „Dbamy o nasze ciało, by formę zawsze trzymało”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkoły podstawowej. Również i w tej kategorii wiekowej nasza szkoła zgłosiła swoich kandydatów. Wśród laureatów wyłonionych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie znalazła się uczennica V kl. Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Zarzeczu, Izabela Fugiel, która przygotowała pracę „To śmieci tuczą dzieci”.Organizatorem konkursów była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Partnerem w organizacji konkursów był też Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Dyrektor Wojewódzkiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, pan Szczepan Jędral wraz z rzecznikiem panią Dorotą Gibałą podziękował wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności laureatom oraz ich opiekunom za wkład wniesiony w przygotowanie do konkursu. Podkreślił też wysoki poziom wykonanych prac. Celem konkursów było zachęcanie uczniów do zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu, podkreślenie negatywnego wpływu palenia na zdrowie człowieka z uwzględnieniem aspektu biernego palenia oraz zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie i ruch, które są tak ważne dla utrzymania prawidłowej kondycji organizmu.